Historia Szkoły

Szkoła Podstawowa nr 11 otworzyła swoje podwoje w dn. 01.09.1958 r. i była pierwszą zbudowaną w mieście po II wojnie światowej. Dwupiętrowy budynek, z poddaszem i podpiwniczeniem, projektowany był pierwotnie jako siedziba władz powiatowych, został w końcowej fazie budowy dostosowany do potrzeb szkoły .

Znajdowało się w nim m. in. 13 izb lekcyjnych, sala gimnastyczna, biblioteka z czytelnią, cztery pracownie: biologiczna, fizyczno-chemiczna oraz robót ręcznych dla dziewcząt i chłopców. W dniu 1 września 1958 roku naukę rozpoczęło 301 uczniów w 11 oddziałach.

W 1961 r. dzięki twórczej i pełnej poświęcenia pracy, nauczyciela wychowania fizycznego, Bogusława Drozdowskiego, powstał szkolny stadion sportowy, a w roku 1964/1965 pierwszy tor lodowy i lodowisko.

W 1979/1980 oddany został do użytku nowy obiekt sportowy – wielofunkcyjna hala balonowa o pow.1340 m kw., zmodernizowana pod koniec lat 90 tych. Duch sportowej walki towarzyszył uczniom i pomagał w zdobywaniu laurów w wielu konkursach i zawodach. Szkoła była kuźnią młodych talentów sportowych.
Wychowankowie SP nr 11 uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Europy i Polski osiągając wysokie wyniki, a hasło: "Ze szkolnego boiska na olimpijskie igrzyska” było cały czas aktualne".

W 1984 r. zostało dobudowane trzecie piętro z dziewięcioma salami i dużym holem, co w znacznym stopniu poprawiło warunki pracy oraz nauczania w placówce.

Momentem zwrotnym w historii szkoły był rok 1999, kiedy to weszła w życie reforma oświaty. W wyniku decyzji miasta, na bazie Szkoły Podstawowej nr 11, powstał Zespół Szkół nr 7 i docelowo – Gimnazjum nr 7.
Dyrektorem nowo powstałego zespołu został od 1999 roku mgr Marek Parada.

W latach 2002/2003, dzięki staraniom dyrektora szkoły, udało się zrealizować wielki projekt termo modernizacji budynku szkolnego.

Rok 2003/2004 był ostatnim rokiem istnienia SP nr 11. Powstałe na jej bazie Gimnazjum nr 7 kontynuowało chlubne tradycje działalności Szkoły Podstawowej nr 11.
Profesjonalne zarządzanie oraz wysoko wykwalifikowana kadra przynoszą wymierne efekty dydaktyczne. Szkoła może poszczycić się wieloma osiągnięciami w konkursach przedmiotowych na szczeblu miasta, powiatu, województwa i ogólnopolskim.

Rok 2017 przyniósł nowe zmiany. W wyniku reformy oświatowej placówka przekształciła się w Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7. W jego skład wchodzą: Przedszkole nr 19 i Szkoła Podstawowa nr 11. Naukę kontynuują również ostatnie klasy wygasającego gimnazjum. Dyrektorem szkoły po odejściu p. Marka Parady na emeryturę jest od 2017 r. mgr Aneta Jarząbek, dawna wicedyrektor Gimnazjum nr 7. Od nowego roku szkolnego 2018/2019 dzięki staraniom nowej Dyrekcji i Grona Pedagogicznego placówka wzbogaciła się o Kącik Edukacyjno-Zabawowy "Pod Chmurką", przeznaczony głównie dla uczniów młodszych ,a także w nowo wyposażone pracownie i świetlicę. Bogata i wciąż aktualizowana oferta edukacyjna, realizacja wielu projektów i programów, doświadczona kadra pedagogiczna a także dotychczasowe osiągnięcia uczniów stanowią atuty szkoły, która stawia sobie  wysokie wymagania w dobie kolejnej reformy edukacji. Placówka otwarta jest na współpracę z rodzicami , instytucjami lokalnymi, a także innymi placówkami edukacyjnymi o zasięgu europejskim.